PARÇA EŞYA TAŞIMA

Parça eşya taşımacılığı hizmetini hangi firmalar sunmakta? bu sorunun cevabı tüm nakliye firmaları olmasına rağmen profesyonel anlamda sadece parça eşya taşıma hizmeti sunan firma sayısı bir elin beş parmağını geçmemektedir. Neden mi? Nakliye şirketleri şehirler arası gidecekleri güzergahlara araçlarında boşluk olması durumunda güzergah hattında gelen kısmi eşya taleplerini değerlendirip gerçekleştirmektedirler. Fakat bu durum çoğu zaman su istimal edilmekte ve tüketiciler mağdur edilmektedir. Nasıl mı? Örneğin İstanbul’dan İzmir’e bir parça nakliyat talebiniz var internet ortamında gözünüze çarpan bir nakliye firmasını aradığınızda firma o güzergaha aracı olmasa da var olduğunu söyleyerek sizleri kandırmakta ve akabinde komisyon karşılığında eşyalarınızı başka bir nakliye firmasına veya herhangi bir kamyoncuya taşıttırmaktadır. Bu gibi durumlarda eşyaların miktarı, kat durumları ve gidilecek adresler genelde eksik bilgi verilmesinden dolayı işi alan kişi veya firma taşıma esnasında problem çıkartmakta veya ekstra ücret talep etmektedir.

kaliteli evden eve nakliyat

Nakliye şirketleri

Nakliye şirketleri eşyaları nasıl paketler?

Evden eve nakliyat işleminde paketleme malzemeleri balonlu naylon, streç, ambalaj kağıdı, askılı koliler kullanılmaktadır.

Yep yeni bir eve taşınırken hasarsız yani en az yıpranma bir şekilde yeni evinize ulaşması için 3 önemli adımı doğru ve düzgün şekilde yerine getirmelisiniz. Her aşama doğru ve düzgün yapılırsa minimum hasarla yeni evinize eşyalarını yerleştirebilirsiniz. Peki bu 3 adım nedir ?

Paketleme
Araca istifleme
Taşıma

Bu üç aşamada en önemlisi hangisi diye sorarsanız. Benim cevabım paketleme olacaktır. Neden diye sorarsanız eğer. Eşyalarınız araç yoldayken araç hareket etmesiyle birlikte onları koruyacaktır.

Peki evden eve nakliyat şirketleri hangi paketleme malzemelerini kullanıyorlar

Balonlu naylon
Streç
Nakliye Battaniyesi
Koli
Oluklu mukavva
Ambalaj kağıdı
Kraft kağıdı
Bu paketleme malzemelerinde balonlu naylon, streç, nakliye battaniyesi, koli, oluklu mukavva ve kraft kağıdı çoğunlukla kullanılmakta. Ayrıca taşımanın ücretinin iyi olması dahilinde veya iyi bir anlaşma yapılırsa nakliye şirketleri paketleme malzemeleri kullanılabiliyor.